P O S T A N OW I E N I E Burmistrza Wołczyna (wygasły...)

Wołczyn, dnia 15.07.2009r.
BURMISTRZ WOŁCZYNA
ul. Dworcowa 1
46-250 Wołczyn
TI-7624/15-5/2009

P O S T A N OW I E N I E

Na podstawie art. 63 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199 poz. 1227) oraz art. 123 kpa.


Postanawiam:

Odstąpić od potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia pn.:„Stworzenie kompleksowych usług turystycznych podnoszących atrakcyjność Ziemi Kluczborskiej w Młynie nad Stobrawą”, zlokalizowanego przy ul. Młyńskiej 9 na działce oznaczonej numerem 592/10 w gminie Wołczyn, obręb Wąsice, k. m 2.

Uzasadnienie

Pani Janina Kozak, zamieszkała w Kluczborku przy ul. Kołłątaja 4c/5 wystąpiła do Burmistrza Wołczyna z wnioskiem z dnia 30 kwietnia 2009 r. (ostatnie uzupełnienie inwestora z dnia 02 czerwca 2009 roku) o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia pn.: „Stworzenie kompleksowych usług turystycznych podnoszących atrakcyjność Ziemi Kluczborskiej w Młynie nad Stobrawą”, zlokalizowanego przy ul. Młyńskiej 9 na działce o oznaczonej numerem 592/10 w gminie Wołczyn, obręb Wąsice, k. m 2.

Do wniosku dołączono:
 Kartę informacyjną przedsięwzięcia;
 poświadczoną przez właściwy organ kopię mapy ewidencyjnej obejmującej przewidywany teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie, oraz obejmującej obszar, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie;
 wypis z ewidencji gruntów obejmujący przewidywany teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz obejmujący obszar, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie.
Przedmiotowa inwestycja, nie jest zaliczona do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, które mogą wymagać sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko zgodnie z przepisami polskimi w zakresie ochrony środowiska tj. rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 09.11.2004r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko (Dz. U. Nr 257, poz. 2573 ze zm.) oraz ustawą z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (. Dz. U. Nr 199, poz. 1227).
Jednakże ze względu na fakt, iż inwestor ubiega się o dofinansowanie projektu ze środków UE (EFRR), które ma być realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2007-2013, to zgodnie z Dyrektywą Rady 85/337/EWG z dnia 27 czerwca 1985 r. ze zmianą 97/11/WE z dnia 3 marca 1997 r. poprawiającą powyższą Dyrektywę w sprawie oceny skutków dla środowiska niektórych publicznych i prywatnych przedsięwzięć, (planowane przedsięwzięcie jest wpisane w punkcie 12 c załącznika II do Dyrektywy) przedsięwzięcia typu ośrodki wypoczynkowe i kompleksy hotelowe podlegają ocenie.
Po stwierdzeniu kompletności dokumentacji i analizie treści załączników, a w szczególności Karty informacyjnej przedsięwzięcia, Burmistrz Wołczyna działając zgodnie w z wymogami art. 64 ust. 2 ww. ustawy wystąpił z wnioskiem z dnia 12 czerwca 2009 r. Nr TI-7624/15-3/2009 do Starosty Kluczborskiego oraz wnioskiem z dnia 12 czerwca 2009 r. Nr TI-7624/15-2/2009 do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kluczborku o opinię co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn.: „Stworzenie kompleksowych usług turystycznych podnoszących atrakcyjność Ziemi Kluczborskiej w Młynie nad Stobrawą”, zlokalizowanego przy ul. Młyńskiej 9 na działce o numerze 592/10 w gminie Wołczyn, obręb Wąsice, k. m. 2. i określenie ewentualnego zakresu raportu o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko (art. 64 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227).
Starosta Kluczborski Postanowieniem z dnia 2 lipca 2009 r. Nr ROŚ-7633-27/09 nie stwierdził potrzeby przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn.: „Stworzenie kompleksowych usług turystycznych podnoszących atrakcyjność Ziemi Kluczborskiej w Młynie nad Stobrawą” w Wąsicach gm. Wołczyn.
Zgodnie z uzasadnieniem ww. Postanowienia, stanowisko Starosty Kluczborskiego zostało podjęte po analizie dokumentacji z uwzględnieniem rodzaju przedsięwzięcia, jego usytuowania oraz skali oddziaływania na środowisko.
Analizując dokumentację, oraz uwzględniając łączne uwarunkowania tj:
1) rodzaj i charakterystyka przedsięwzięcia:
zamierzenie inwestycyjne będzie obejmowało adaptacje istniejących budynków nie funkcjonującego młyna, budynku rezydencjalnego młyna oraz budynku gospodarczego na pokoje gościnne, apartamenty, restaurację. wraz z salą konferencyjno – bankietową wraz z zagospodarowaniem działki. Przewiduje się utworzenie: 9 pokoi gościnnych dwu, trzy i cztero-osobowych o łącznej powierzchni 180m2 oraz ilości miejsc noclegowych 28 oraz 2 apartamentów (2 pokojowego oraz 3 pokojowego) o łącznej powierzchni ok. 177 m2 oraz liczbie miejsc noclegowych ok. 15. Pokoje hotelowe oraz apartamenty są przeznaczone dla turystów odwiedzających ośrodek w sezonie letnim oraz dla gości weselnych z daleka i z zagranicy, którzy nie mają możliwości przenocowania. Wszystkie pokoje gościnne będą wyposażone w węzły sanitarne. Jeden z apartamentów gościnnych będzie liczyć 2 pokoje, 1 pokój z aneksem kuchennym oraz łazienką, drugi apartament będzie liczyć 2 pokoje z łazienką Przed budynkiem planuje się utworzyć parking o powierzchni około 170 m2.
2) usytuowanie przedsięwzięcia, z uwzględnieniem możliwego zagrożenia dla środowiska, w szczególności przy istniejącym użytkowaniu terenu, zdolności samooczyszczania się środowiska i odnawiania się zasobów naturalnych, walorów przyrodniczych i krajobrazowych oraz uwarunkowań miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego:
W obrębie planowanego przedsięwzięcia nie występują obszary chronione (wodnobtotne).
W odległości około 12 km od planowanej inwestycji znajduje się projektowany Zespół przyrodniczo-krajobrazowy ,,Teklusia" (docelowo rezerwat). Planowane przedsięwzięcie nie wpłynie na obniżenie walorów przyrodniczych tego obszaru. Na terenie planowanego przedsięwzięcia nie ma ustanowionych stref ochronnych ujęć wód, ani nie występują obszary ochronne wód śródlądowych obejmujących zbiorniki wód podziemnych, lub wód powierzchniowych. Z tego punktu widzenia planowane przedsięwzięcie nie będzie oddziaływać negatywnie na środowisko. Obszary leśne występują, w odległości 1,1 km (Stobrawski Park Krajobrazowy ) od planowanego przedsięwzięcia. Wykazane odległości pozwalają na stwierdzenie braku wpływu planowanego przedsięwzięcia na obszary chronione. Przedmiotowe przedsięwzięcie nie będzie znacząco oddziaływać na znajdujące się w jego sąsiedztwie tereny cenne przyrodniczo.
3) rodzaj i skala możliwego oddziaływania rozważanego w odniesieniu do uwarunkowań wymienionych w pkt. 1 i 2:
Na podstawie przedłożonej dokumentacji - przewidywany rodzaj i skala oddziaływania planowanego przedsięwzięcia w odniesieniu do wymienionych w pkt.l i 2 uwarunkowań, przedstawia się następująco:.
 emisja zanieczyszczeń do powietrza - zainstalowane zostanie dwie kotłownie kotłownie 36kW i 50 kW (opalane eko-groszkiem);
 gospodarka odpadami - wytwarzane będą odpady z grupy 15 i 20 w ilości ok. 2,0 Mg/rok;
 gospodarka wodno-ściekowa - ścieki socjalno-bytowe oczyszczane za pomocą, przydomowej oczyszczalni ścieków w ilości ok. 16m3 /d;
i nie przewiduje się znaczącego oddziaływania na poszczególne elementy środowiska, odbiegającego od normalnych warunków funkcjonowania przedsięwzięcia.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kluczborku wydał w przedmiotowej sprawie Opinię Sanitarną z dnia 1 lipca 2009 r. NZ/MCh-4325-28/09 w której nie uznaje potrzeby przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn.: „Stworzenie kompleksowych usług turystycznych podnoszących atrakcyjność Ziemi Kluczborskiej w Młynie nad Stobrawą”. PPIS w Kluczborku stwierdził, że dla planowanego przedsięwzięcia nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wobec czego Burmistrz Wołczyna dla tego przedsięwzięcia wydał decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Ponadto z przedłożonej ,,Karty informacyjnej przedsięwzięcia" wynika, że zamierzeniem inwestora jest utworzenie ośrodka turystycznego poprzez adaptację istniejących budynków niefunkcjonującego młyna, budynku rezydencjonalnego młyna oraz budynku gospodarczego na pokoje gościnne, apartamenty (łącznie ok. 15 miejsc noclegowych), restauracją wraz z salą konferencyjno-bankietową wraz z zagospodarowaniem działki (m.in. wydzielenie miejsc parkingowych) przy ul. Młyńskiej 5 na działce o numerze ewidencyjnym 592/10, k.m. 2, gmina Wołczyn, obręb Wąsice.
Przedsięwzięcie obejmuje:
 ,,adaptację" budynku nieczynnego młyna wraz z budynkiem mieszkalnym na dwa apartamenty;
 ,,adaptację" parteru budynku gospodarczego na restaurację z zapleczem kuchennym oraz salę wielofunkcyjną spełniającą rolę sali bankietowo-konferencyjnej oraz wykonanie tarasu;
 ,,adaptację nieużytkowego strychu budynku gospodarczego na pokoje hotelowe;
 termoizolację wszystkich budynków;
 wykonanie na terenie działki miejsc parkingowych o powierzchni około 170 m2 utwardzonych kostką betonową (dla personelu i konsumentów z wydzielonym miejscem dla osób niepełnosprawnych);
 zagospodarowanie terenu: zielenią niską, wydzielenie terenów do gry w siatkówkę i inne gry zespołowe;
 wykonanie instalacji: wodociągowej (sieć wodociągowa), ogrzewczej (kotłownia na paliwo stale „eko-groszek” o mocy kotłów 50 kW- dla budynku z restauracją i 36 kW- apartamenty lub ogrzewanie elektryczne), montaż paneli słonecznych do ocieplania wody, wykonanie instalacji sanitarnej z odprowadzeniem ścieków socjalno-bytowych do projektowanej przydomowej oczyszczalni ścieków a następnie do gruntu lub rzeki, wykonanie instalacji elektrycznej oraz przeciwpożarowej.
Planowane zatrudnienie - ok. 5 osób.
Z uwagi na przewidywany zakres prac budowlanych oraz rodzaj i charakter planowanej działalności nie przewiduje się znacznego oddziaływania planowanego przedsięwzięcia na środowisko oraz zdrowie ludzi. W czasie realizacji obiektu nastąpi niezorganizowana emisja zanieczyszczeń do powietrza oraz emisja hałasu. Uciążliwości te będą miały charakter okresowy ograniczony do terenu prowadzenia prac budowlanych.
Roboty budowlane prowadzone będą wyłącznie w porze dziennej przy użyciu sprawnego
sprzętu budowlanego i urządzeń. Odpady powstające w trakcie realizacji przedsięwzięcia
oraz w fazie eksploatacji będą gromadzone selektywnie w wydzielonych do tego celu miejscach w zamykanych pojemnikach do czasu ich wywozu przez upoważnione firmy.
Organ prowadzący postępowanie biorąc pod uwagę powyższe stanowiska, a także rodzaj, skalę, usytuowanie oraz niewielkie oddziaływanie przedsięwzięcia na środowisko w zakresie emisji substancji do powietrza, gospodarki ściekowej i gospodarki odpadami, postanowił odstąpić od potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia pn.: „Stworzenie kompleksowych usług turystycznych podnoszących atrakcyjność Ziemi Kluczborskiej w Młynie nad Stobrawą”, zlokalizowanego przy ul. Młyńskiej 9 na działce oznaczonej numerem 592/10 w gminie Wołczyn, obręb Wąsice, k. m. 2.

Rodzaj przedsięwzięcia
W ramach planowanego przedsięwzięcia przewiduje się realizację projektu, którego celem jest utworzenie wielofunkcyjnego, całorocznego Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjno-Sportowego w budynkach starego młyna nad rzeką Kluczborską Strugą, poprzez adaptację istniejących budynków nie funkcjonującego młyna, budynku rezydencjalnego młyna oraz budynku gospodarczego na pokoje gościnne, apartamenty, restaurację wraz z salą konferencyjno - bankietową wraz z prawidłowym zagospodarowaniem działki tj. utworzeniem miejsc parkingowych.

Skala przedsięwzięcia
W ramach ww. inwestycji poprzez adaptację istniejących budynków nie funkcjonującego młyna, budynku rezydencjalnego młyna oraz budynku gospodarczego na: pokoje gościnne, apartamenty, restaurację wraz z salą konferencyjno - bankietową oraz prawidłowym zagospodarowaniem działki przewiduje się utworzenie: 9 pokoi gościnnych dwu, trzy i cztero-osobowych o łącznej powierzchni 180 m2 o liczbie miejsc noclegowych ok.15. Wszystkie pokoje gościnne będą wyposażone w węzły sanitarne, w których będą się mieścić: umywalka, miska ustępowa oraz kabina prysznicowa. Jeden z apartamentów gościnnych będzie liczyć 2 pokoje, 1 pokój z aneksem kuchennym oraz łazienkę, drugi apartament będzie liczyć 2 pokoje z łazienką. Przed budynkiem planuje się utworzyć parking o powierzchni około 170 m2.

Identyfikacja zakresu oddziaływania na środowisko:
 emisji zanieczyszczeń do powietrza - zainstalowane zostaną dwie kotłownie 36kW i 50 kW(opalane eko-groszkiem),
 gospodarka odpadami - wytwarzane będą odpady z grupy 15 i 20 w ilości ok. 2,OMg/rok,
 gospodarka wodno-ściekowa - ścieki socjalno-bytowe oczyszczane za pomocą, przydomowej oczyszczalni ścieków w ilości ok. 16m3 /d,

Usytuowanie przedsięwzięcia.
Teren objęty przedsięwzięciem zlokalizowany jest w południowej części Wąsic, dojazd do obiektu zapewniony jest poprzez drogę gminną – ul. Młyńska. Obecnie teren ten jest terenem rolnym, na którym w przeszłości funkcjonowała administracja rolnicza, wcześniej był on prywatnym gospodarstwem. Na działce oznaczonej numerem 592/10 znajduje się budynek dwukondygnacyjny podpiwniczony z poddaszem nieczynnego młyna kryty dachówką ceramiczną o łącznej powierzchni ok. 315 m2, budynek mieszkalny dwukondygnacyjny, nie podpiwniczony z poddaszem, kryty dachówką ceramiczną o łącznej powierzchni 367,97 m2 oraz budynek gospodarczy jednokondygnacyjny z poddaszem kryty dachówką o powierzchni ok. 339,94 m2. Powierzchnia działki zabudowanej istniejącymi budynkami wynosi 1,3242 ha. Na działce znajdują się dwa stawy o powierzchni łącznej ok. 3000 m2 oraz zieleń niska i wysoka istniejąca. Teren znajduje się wśród nielicznej zabudowy mieszkaniowej.
Analiza lokalizacji przedsięwzięcia wskazuje, że będzie ono realizowane w obszarze o niskiej wrażliwości przyrodniczej, teren w rejonie przedsięwzięcia stanowi grunt rolny o niskiej klasie bonitacyjnej.
Teren planowanego przedsięwzięcia i zakres prac wskazuje na brak konieczności ingerencji w strukturę przyrodniczą przyległego obszaru. Wiejski charakter przedsięwzięcia potwierdza występujący w rejonie antropogeniczny typ geokompleksu, nie stanowiący istotnego zasobu przyrodniczego zarówno w skali lokalnej jak i ponadlokalnej. Nieruchomość, na której lokalizuje się przedsięwzięcie uzbrojony jest w instalację zimnej wody oraz linię rozdzielczą nn,
Przedsięwzięcie ma neutralny wpływ na zdolność do odtwarzania zasobów naturalnych. Przyległe obszary podczas realizacji przedsięwzięcia oraz jego późniejszego funkcjonowania nie wpłyną na zmianę struktury i funkcjonowania środowiska przyrodniczego.
Przedsięwzięcie nie będzie realizowane na obszarach szczególnie wrażliwych.
W obrębie planowanego przedsięwzięcia nie występują obszary wodno-błotne. W odległości około 12 km od planowanej inwestycji znajduje się projektowany Zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Teklusia” (docelowo rezerwat). Obszar proponowany do objęcia ochroną rezerwatową „Teklusia” rozciąga się pomiędzy miejscowościami Krzywiczyny, Skałągi i Brzezinki. Planowane przedsięwzięcie nie wpłynie na obniżenie walorów przyrodniczych tego obszaru.
Na terenie planowanego przedsięwzięcia nie występuje wysoki poziom wód gruntowych i nie ma prawnie ustanowionych stref ochronnych ujęć wód, ani nie występują obszary ochronne wód śródlądowych obejmujących zbiorniki wód podziemnych, czy też wód powierzchniowych. Z tego punktu widzenia planowane przedsięwzięcie nie będzie oddziaływać negatywnie na środowisko.

Lokalizacja planowanego przedsięwzięcia jest oddalona o około 500 km od stref wybrzeża morskiego Morza Bałtyckiego jak również od obszarów górskich, gdzie najmniejsza odległość w linii prostej do Przedgórza Sudeckiego wynosi około 150 km oraz około 100 km od Góry Chełmskiej, ze szczytem Góra Świętej Anny. Obszary leśne występują w odległości ca 1,1 km od planowanego przedsięwzięcia.
Wykazane odległości pozwalają na stwierdzenie o braku wpływu planowanego przedsięwzięcie na wymienione wrażliwe obszary.
Przedmiotowe przedsięwzięcie nie będzie również znacząco oddziaływać na znajdujące się w jego sąsiedztwie tereny cenne przyrodniczo.
Zidentyfikowane w gminie Wołczyn obszary i obiekty chronione to:
 znaczeniu regionalnym
− „Stobrawski Park Krajobrazowy”;
− Obszar Chronionego Krajobrazu „Lasy Stobrawsko-Turawskie”;
− rezerwaty przyrody: „Komorzno” i „Krzywiczyny”,
 o znaczeniu lokalnym
− pomniki przyrody (7);
− parki, obiekty cenne przyrodniczo i krajobrazowo, w tym 12 objętych ochroną przez konserwatora zabytków.
Obszary chronione położone są w południowej i północnej części gminy, na terenie sołectw: Wierzchy, Szum (Stobrawski Park Krajobrazowy) oraz Markotów Duży, Gierałcice, Wąsice, Brynica, Wierzchy, Szum, Wierzbica Górna, Duczów Mały (Obszar Chronionego Krajobrazu „Lasy Stobrawsko-Turawskie”), a także Komorzno i Krzywiczyny (rezerwaty przyrody).
Rezerwat Krzywiczyny – na jego terenie występują okazy jodły pospolitej Abies alba w wieku 130 - 150 lat. Jest to najdalej na północ wysunięte stanowisko jodły naturalnego pochodzenia. Oprócz jodły występują tu: sosna zwyczajna, świerk pospolity, dąb szypułkowy, grab zwyczajny, modrzew europejski oraz buk zwyczajny. Jodła osiąga tu wysokość do 45 m i obwód powyżej 3 m.
Pomniki przyrody prawnie chronione, w tym drzewa pomnikowe i głaz narzutowy, występują w 5 sołectwach, a parki objęte ochroną konserwatora zabytków w 11 wsiach i mieście Wołczyn.
Najbliższy obszar Natura 2000 położony jest w odległości ok. 30 km od Wołczyna w kierunku południowo-zachodnim. Jest to Obszar Specjalnej Ochrony – Grądy Odrzańskie.
Spośród obszarów planowanych do objęcia ochroną prawną w formie obszaru Natura 2000 (znajdujący się na tzw. Shadow List obszarów siedliskowych Natura 2000) najbliżej położony obszar to Teklusia. Obszar proponowany do objęcia ochroną rozciąga się pomiędzy miejscowościami Krzywiczyny, Skałągi i Brzezinki w odległości 12 km od lokalizacji planowanej inwestycji.
Obszary, na których standardy jakości środowiska zostały przekroczone.
Na przedmiotowym obszarze nie występują przekroczenia standardów jakości środowiska.
Obszary o krajobrazie mającym znaczenie historyczne, kulturowe lub archeologiczne.
Najbliżej miejsca realizacji przedsięwzięcia znajduje się Park podworski w Gierałcicach oraz Park z aleją dojazdową w Wąsicach.
Przedmiotowe przedsięwzięcie nie będzie oddziaływać na jego walory.
Gęstość zaludnienia.
Gęstość zaludnienia na obszarze znajdującym w się w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego przedsięwzięcia jak i w całej miejscowości Wąsice należy uznać jako niską (wiejska zabudowa zagrodowa).
Obszary przylegające do jezior.
W rejonie analizowanego obszaru brak jest jezior naturalnych i sztucznych zbiorników wodnych.
Uzdrowiska i obszary ochrony uzdrowiskowej.
Najbliższe uzdrowiska i obszary ochrony uzdrowiskowej znajduję się w odległości ca 150 km. Nie przewiduje się transgranicznego oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

W wyniku badania indywidualnego stwierdzono, że charakter, rodzaj, skala i zakres przedsięwzięcia nie spowodują zarówno w trakcie budowy jak i następnie eksploatacji znaczącego oddziaływania na środowisko przyrodnicze oraz na zdrowie i życie ludzi wobec czego postanowiono jak w sentencji.

Podstawą do odstąpienia od nałożenia obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedmiotowego przedsięwzięcia jest również brak przesłanek wynikających z §5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko, to jest: ograniczona skala przedsięwzięcia, brak zagrożenia dla środowiska wynikającego z usytuowania przedsięwzięcia oraz charakter przedsięwzięcia nie powodujący szkodliwych emisji i oddziaływania na środowisko.
Na postanowienie niniejsze służy stronom zażalenie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Opolu, za pośrednictwem Burmistrza Wołczyna w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia.


Zamieszczono:
1. Tablica ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Wołczynie.
2. Strona internetowa BIP Urzędu Miejskiego w Wołczynie.

Otrzymują:
Za zwrotnym potwierdzeniem odbioru
1. Wnioskodawca
2. Strony postępowania wg wykazu znajdującego się w aktach sprawy.


Do wiadomości:
1. UM a/a.

BURMISTRZ
mgr Jan Leszek Wiącek






powrót...
Brak załączników
Informacja wytworzona przez Marcin Dłubak dnia 17.07.2009
Opublikowana przez Tomasz Olejnik dnia 17.07.2009. Wygasa 20.08.2009. Odsłon 63623
Początek strony