Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Wierzbicy Górnej II etap i w Gierałcicach (wygasły...)

Wołczyn, dnia 11.09.2009 r.

Numer sprawy: ZPB 340 -8/09



WYKONAWCY



Dotyczy przetargu pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Wierzbicy Górnej II etap i w Gierałcicach”


Wykonawca skierował do zamawiającego pytania. Poniżej przedstawiamy pytania o raz odpowiedzi.

Pytanie nr 1
Czy w świetle zapisów znowelizowanego art. 30 Prawa Zamówień Publicznych wymienione w specyfikacji wyroby budowlane powinny spełniać wymagania wynikające z Polskich Norm przenoszących normy europejskie PN-EN (normy zharmonizowane), a w szczególności dla: - - przepompowni ścieków, wymagania normy PN-EN 12050-1:2000
- zaworów zwrotnych, wymagania normy PN-EN 12050-4:2000
- studzienek kanalizacyjnych z betonu, wymagania normy PN-EN 1917:2004

Odpowiedź: TAK

Pytanie nr 2
W myśl art. 8 ust. 5 Ustawy o systemie oceny zgodności z dnia 30.08.2002 r. i jej nowelizacji z dnia 15.12.2006 r. zabrania się wprowadzania do użytku i do obrotu wyrobów nie posiadających oznakowania zgodności z wymaganiami zasadniczymi i szczegółowymi. Wobec powyższego, czy od wykonawcy robót będzie żądane stosowne oświadczenie na wymienioną okoliczność w odniesieniu do wyrobów opisanych w pytaniu nr 1?

Odpowiedź:
Wykonawca jest zobowiązany udokumentować, że zastosowane materiały i urządzenia są dopuszczone do obrotu i użytku poprzez dostarczenie stosownych atestów i oświadczeniu o ich zastosowaniu na zadaniu, będącym przedmiotem postępowania przetargowego.


Pytanie nr 3

Czy Zamawiający wyraża zgodę na rezygnację z podsypki i obsypki piaskowej, w przypadku zastosowania przez Wykonawcę materiałów o parametrach lepszych niż zapisane w projekcie: montażu sieci kanalizacji tłocznej (rurociągów i przyłączy ciśnieniowych) z rur z PE 100 klasy RC posiadających aprobatę ITB do stosowania bez podsypki i osypki piaskowej oraz w technologiach bezwykopowych?

Odpowiedź:
Na tym etapie nie wyraża się zgody na zmianę technologii wykonywania robót


Pytanie nr 4

Wykonawca zwraca się z prośbą o poprawienie błędów w przedmiarze robót "Kan. sanit. wraz z przykanalikami dla wsi Gierałcice gmina Wołczyn - etap I", dotyczy n/w pozycji przedmiarowych:
poz. 5 (ilość)
poz. 39 (głębokość studzienki)
poz. 46 (podstawa wyceny) oraz poz.41 etapu II.

Odpowiedź:
W poz. 5 powinno być: 1 529,14 x 0,9 = 1 376,226
W poz. 39 głębokość studzienki wynosi 2,3 m
Poz. 41 i 46 należy wycenić na podstawie kalkulacji własnej

Pytanie nr 5

Zwracam się również z prośbą o wyjaśnienie punktu SWIZ do w/w zadania, w rozdziale 11 pkt. 2 ppkt.1):
"Wykaz wykonanych w ciągu ostatnich 2 lat przed dniem wszczęcia postępowania tj. przed datą publikacji ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, robót budowlanych polegających na budowie dróg z podaniem ich wartości, dat wykonania oraz odbiorców. Do wykazu Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane należycie (referencje, protokoły odbioru, itp.) Wykaz należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym (Załącznik Nr 3 do niniejszej SIWZ)."

Odpowiedź:
Zaszła pomyłka. Oczywiście chodzi roboty z zakresu sieci kanalizacji.

Pytanie nr 6

Proszę o wskazanie, które z kanałów przebiegają w pasie dróg gminnych, a które dróg powiatowych?

Odpowiedź:
W pasie drogi powiatowej realizowane będą następujące rurociągi z przykanalikami: KG 3/2, KG 1/1, KG 4/1, KG 5/1, KG 5/2 W Wierzbicy Górnej nie ma dróg o statusie drogi gminnej.

Pytanie nr 7

Prosimy o zamieszczenie na stronie internetowej uzgodnień /decyzji/ z Powiatowym Zarządem Dróg, z których wynikają warunki prowadzenia robót i odtworzenia nawierzchni drogowej.

Pytanie nr 8

Prosimy o zamieszczenie na stronie internetowej decyzji z GDDKiA Opole, z której wynikają warunki wykonania przewiertu pod droga krajową Nr 42 dł.54mb.


Pytanie nr 9

Prosimy o zamieszczenie na stronie internetowej pozostałych uzgodnień dotyczących ww. postępowania przetargowego tj.np. telekomunikacji, zakładu energetycznego, zakładu gazowniczego, melioracją i jednostką wojskową i innymi, z których to wynikają warunki prowadzenia robót, nadzorów itp.

Odpowiedź dotyczy pytań 7 – 9

Zgodnie z sugestią wykonawcy zamieszcza się w załączniku posiadane decyzje uzgadniające inwestycję. Ze względu na to, że niektóre z nich straciły swą ważność wykonawca jest zobowiązany uwzględnić w ofercie koszt uaktualnienie ich.

Pytanie nr 10

Czy Zamawiający będzie pobierał opłaty za zajęcie pasa dróg gminnych, jeśli tak proszę o podanie stawek za zajęcie ww. dróg?

Odpowiedź:
Jeżeli roboty będą prowadzone w pasie drogi gminnej będą pobierane opłaty zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej nr XXXIII/281/2005 w następujących wysokościach:
- za zajęcie chodnika, placów w ciagach dróg gminnych, ścieżej rowerowych, ciągów pieszych oraz pasów dzielących 0,50 zł/m 2 za każdy dzień
- za zajęcie jezdni do 20% szerokości, opasek, zatok postojowych i autobusowych 0,60 zł/m 2 za każdy dzień
- za zajęcie jezdni powyżej 20% do 50% jej szerokości 1,60 zł/m 2 za każdy dzień
- za zajęcie jezdni powyżej 50% jej szerokości 3,20 zł/m 2 za każdy dzień
- za zajęcie pozostałych elementów pasa drogowego: pobocza, rowy i pasy zieleni 0,20 zł/m 2 za każdy dzień
Zajęcie pasa drogowego przez czas krótszy niż 24 godziny uważa się za zajęcie pasa przez 1 dzień.

Pytanie nr 11


Czy Zamawiający posiada aktualne uzgodnione projekty czasowej organizacji ruchu dla dróg:
 powiatowych
 krajowej
czy w cenie ofertowej należy uwzględnić koszt wykonania ww. projektów.

Odpowiedź:
Inwestor nie posiada projektów czasowej organizacji ruchu. Wykonawca powinien uwzględnić w ofercie koszty opracowania takiego projektu oraz wykonanie stosownego oznakowania.

Pytanie nr 12

Prosimy o wyjaśnienie czy w cenie ofertowej należy uwzględnić koszt wykonania kamerowania kanałów PCV śr.200mm celem sprawdzenia poprawności ich wykonania. Brak odnośnych pozycji w przedmiarze robót, jeśli tak prosimy o podanie podstawy wyceny i obmiaru dla ww. pozycji

Odpowiedź:
Zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych ST-00.04 pkt. 6.2 cena jednostkowa powinna zawierać także koszt kamerowania rurociągu.
Pytanie nr 13

Prosimy o wyjaśnienie czy w cenie ofertowej należy uwzględnić koszt wykonania prób ciśnieniowych dla rurociągu tłocznego PE śr.90mm celem sprawdzenia poprawności jego wykonania. Brak odnośnych pozycji w przedmiarze robót, jeśli tak prosimy o podanie podstawy wyceny i obmiaru dla ww. pozycji

Odpowiedź:
Analogicznie jak w odpowiedzi na pytanie nr 12

Pytanie nr 14

Prosimy o padnie typu odpowietrznika, jaki należy zabudować na rurociągu powyższe nie wynika z opisu projektu i przedmiaru robót-poz.118 przedmiaru robót.

Odpowiedź:
Należy dobrać standardowe urządzenie dla rurociągu.

Pytanie nr 15

W pozycji 29, 62,84,114,132 przedmiaru robót założono dodatek za dalsze 4km transportu – wskazana pozycja zakłada dodatek za dalszy 1km – w pozycji brak krotności 4 w związku z tym prosimy o korektę powyższego.

Odpowiedź:
Należy wycenić odwóz ziemi stosując odpowiednie liczby krotności

Pytanie nr 16

W pozycji 72,106 przedmiaru robót założono dodatek za dalsze 4km transportu – wskazana pozycja zakłada dodatek za dalszy 1km – w pozycji brak krotności 4 w związku z tym prosimy o korektę powyższego

Odpowiedź:
Należy wycenić odwóz ziemi stosując odpowiednie liczby krotności

Pytanie nr 17

Z dokumentacji technicznej – rysunek 22.2 wynika, że średnia głębokość studni 1000mm na kanale PCV śr.160mm wynosi 1,52m. Natomiast z pozycji 64 i 65 Przedmiaru robót wynika że studnie na kanale mają głębokość 4,27m /w poz.65 założono 15 dodatków 0,5m /. Prosimy o wyjaśnienie powyższego i ewentualną korektę poz.65.

Odpowiedź:
Wycenić pozycję zgodnie z przedmiarem robót


Pytanie nr 18

Poz. 102 zakłada cięcie piłą – dodatek za dalsze 14cm ponad 6cm – pozycja nie zakłada współczynnika zwiększającego grubość tzn.2,33. Prosimy o korektę powyższego

Odpowiedź:
Należy uwzględnić wymagane krotności

Pytanie nr 19

Poz.103 zakłada rozebranie nawierzchni z betonu gr.20cm, wskazany KNNR zakłada 15cm dla uzyskania wskazanej grubości należy zastosować współczynnik zwiększający 1,33. Prosimy o korektę powyższego.

Odpowiedź:
Należy wycenić rozebranie nawierzchni z betonu gr 20 cm.

Pytanie nr 20

Z opisu dokumentacji technicznej i profili wynika, że na przedmiotowym zadaniu należy wykonać rurociąg tłoczny PE śr.90mm natomiast w poz.115 przedmiaru założono wykonanie rurociągu PE sr.110mm. Prosimy o wyjaśnienie powyższych rozbieżności

Odpowiedź:
Zgodnie z projektem należy wykonać rurociąg tłoczny PE o średnicy 90 mm

Pytanie nr 21

Poz. 126 – wskazany KNR zakłada dalszy 1cm grubości nawierzchni betonowej, z opisu pozycji wynikają 3cm - brak krotności 3 w ww. pozycji, prosimy o korektę powyższego.

Odpowiedź:
Należy wycenić pozycję stosując odpowiednie liczby krotności

Pytanie nr 22

Z opisu technicznego do projektu wykonawczego pkt 1.2.2 tabela 1 wynika zakres przykanalików przewidziany do realizacji tzn.2860mb. Przedmiar robót poz. 133 zakłada wykonanie 2680mb rurociągu PCV sr.160mm. Prosimy o wyjaśnienie powyższego i ewentualną korektę poz. przedmiaru.

Odpowiedź:
Należy przyjąć 2 860 m.

Pytanie nr 23

W poz.127 przedmiaru wyliczono roboty ziemne dla zakresu PCV 160 – 2860mb, natomiast pozostałe pozycje 128,129,130,131132 wyliczono dla obmiaru 2680mb. Prosimy o wyjaśnienie powyższego i ewentualną korektę wskazanych pozycji

Odpowiedź: Należy przyjąć 2 860 m.
Pytanie nr 24
Prosimy o wyjaśnienie gdzie należy uwzględnić koszt robót dodatkowych takich jak: obsługa geodezyjna, opłaty za zajęcia pasa drogowego i organizację ruchu. Czy należy dodać dodatkową pozycje w kosztorysie?

Odpowiedź:
Dla wyeksponowania dodatkowych kosztów realizacji zadania opracowano dodatkowa tabelę cenową jako załącznik nr 1 do formularza oferty.

Pytanie nr 25
W opisie technicznym do projektu wykonawczego dla II etapu w m. Wierzbica Górna w punkcie 4.3.1 „Rurociągi i uzbrojenie” (kanalizacja ciśnieniowa) wskazano zastosowanie rur ciśnieniowych PE 100 SDR 17,6 i ciśnieniu dopuszczalnym 1,0 MPa, natomiast w pkt. 1.2.2 „Zestawienie podstawowych elementów inwestycji” punkt 4 tabeli :Rurociąg tłoczny” 4.6.1 – tabela: „Zestawienie przepompowni sieciowych” w kolumnie „Rurociąg tłoczny” podano zastosowanie rur PE śr. 90x3,5 mm co odpowiada rurą PE 100 lecz SDR PN 6 (0,6 MPa). Ze względu na dobór parametrów tłoczni istotne jest dokładne określenie rodzaju rury PE. W związku z rozbieżnością zwracamy się z pytaniem jakiego rodzaju rury PE śr. 90 należy uwzględnić w wycenie i realizacji zadania?

Odpowiedź:
Należy zastosować rury PE 100 SDR 26 śr. 90 x 3,5 mm

Pytanie nr 26

W opisie technicznym do projektu wykonawczego dla II etapu w m. Wierzbica Górna w pkt. 4.6.1 „Przepompownie sieciowe ścieków” w opisie poszczególnych pompowni oraz na rysunkach technicznych nr 18.1, 19.1, 20.1 przedstawiających rozwiązanie pompowni – tłoczni ścieków, założono następujące szerokości wew. zbiorników pompowni:
- dla P4 śr. wew. = 1500 mm
- dla P5 śr. wew. = 1200 mm
- dla P6 śr. wew. = 1500 mm
natomiast wg informacji uzyskanej od dostawcy zaprojektowanej pompowni typu AWALIFT szerokości te powinny zostać zwiększone o 0,5 m na średnicy ze względu na obowiązujące przepisy BHP (dotyczące wolnej przestrzeni roboczej określającej wielkość tej przestrzeni na 0,6 m). W związku z powyższym zwracamy się z zapytaniem czy podane średnice zbiorników tłoczni P4, P5, P6 dobrane są prawidłowo i o jakich średnicach zbiorniki pompowni należy ostatecznie ująć w ofercie?

Odpowiedź:

Średnice pompowni należy dobrać do parametrów tłoczni z uwzględnieniem obowiązujących przepisów BHP.

Pytanie nr 27
Prosimy o wyjaśnienie czy Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na jedno zadanie jako konsorcjum firm, a na drugie zadanie w imieniu własnym występując jednocześnie we wspomnianym wyzej konsorcjum?

Odpowiedź: Tak

Pytanie 28
Prosimy o wyjaśnienie czy w przypadku składania oferty jako konsorcjum firm spełnienie warunku opisanego w rozdz. 10 pkt. 1.1 ppkt. 1 SIWZ – udokumentowane doświadczenie – będzie oceniane łącznie?

Odpowiedź:
Tak, ale tylko w obrębie ocenianego zadania. Ocena spełniania warunków będzie dokonywania oddzielnie na każde zadanie. Zatem wykonawca musi udokumentować spełnianie warunku dla każdego zadania.



Poniżej załącznik nr do formularza Oferty





Zał. nr 1
do formularza oferty



TABELA CENOWA

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Wierzbicy Górnej II etap i w Gierałcicach

L.p Wyszczególnienie Zadanie nr 1 Zadanie nr 2
Wartość Wartość
Netto VAT Brutto Netto VAT Brutto
1 Roboty budowlane
2 Obsługa geodezyjna
3 Koszt opracowania projektu czasowej organizacji ruchu oraz jego realizacja
4 Koszt uaktualnienia decyzji administracyjnych uzgadniających projekt
5 Koszt zajęcia pasa drogowego
Razem





-----------------------------------------------
Pieczęć i podpisy osób uprawnionych do
reprezentowania wykonawcy


powrót...
Informacja wytworzona przez Leon Chabraszewski dnia 11.09.2009
Opublikowana przez Leon Chabraszewski dnia 11.09.2009. Wygasa 16.10.2009. Odsłon 918, Wersja 1
Początek strony