INFORMACJE DLA WYKONAWCÓW dotyczące zamówienie pn. Zakup wyposażenia kuchni świetlicy wiejskiej w Sk (wygasły...)

Wykonawcy

Pytanie i odpowiedzi dotyczące przetargu pn.

„Zakup wyposażenia kuchni w świetlicy
wiejskiej w Skałągach"

Pytanie 1. Czy Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej - posiadając ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o wartości 50 tys. zł a jeżeli nie, czy Zamawiający dopuści dostarczenie przez Wykonawcę przed zawarciem umowy, poświadczonej kopii polisy ubezpieczeniowej, potwierdzającej posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej na kwotę 100 tys. zł, w przypadku wybrania oferty jako najkorzystniejszej? Wynika to z potrzeby doubezpieczenia firmy a w przypadku nie wybrania oferty - nie naraża Wykonawcy na nie potrzebne koszty.    

Odpowiedź: Wykonawca musi spełniać warunki udziału w postępowaniu przetargowym na dzień składania ofert.
Wobec powyższego nie ma możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia po wyborze Wykonawcy.


Pytanie 2. Czy nie nastąpiła pomyłka w określeniu wymaganego termin wykonania przedmiotu zamówienia podanego w siwz? Jeżeli w dniu 25.11.br nastąpi otwarcie ofert, przy procedurach wynikających z PZP jest niemożliwe aby po podjęciu decyzji i
zachowaniu trybu odwoławczego oraz podpisaniu umowy nastąpiło wykonanie, dostawa i montaż zamówienia do dnia 10.12.2013 r. w chwili obecnej (koniec roku) termin produkcji asortymentu będącego przedmiotem zamówienia wynosi około
3 tygodni od daty wpływu zamówienia. Tak ustalony kalendarz ogranicza dostęp oferentów do udziału w postępowaniu przetargowym a zatem godzi w interes ekonomiczny wielu firm, ograniczając konkurencyjność.  W związku z powyższym czy Zamawiający zmieni termin wykonania przedmiotu zamówienia co najmniej do dnia 21.12.2013 r.?     


Odpowiedź: Termin wykonania zamówienia został ustalony w związku z zawartą umową o dofinansowanie i
nie może być zmieniony. 

Pytanie 3: Pozycja 15 zał. 1 - kuchnia elektryczna. Dla urządzenia o parametrach: „Moc płyty grzejnej: 3x2,6 ÷1x2,0 kW, Kształt płyty grzejnej: okrągły, - wyposażona w płytę grzejną o zróżnicowanej wielkości i regulowanej mocy w połączeniu z wielostopniowymi przełącznikami" zapis brzmiący: „Wyposażona w agregaty grzejne z płynną regulacją mocy, z czujnikami rozpoznawania, zapewniającymi wyłączenie agregatu w przypadku braku naczynia lub jego przegrzania, a także wskaźniki kumulacji ciepła w obrębie pól grzejnych." Jest nieprawdziwy. Nie ma takich kuchni, prosimy o usunięcie błędnego zapisu.

Odpowiedź:

Pozycja 15 zał. 1 powinna brzmieć: "Kuchnia elektryczne - 4-płytowa. Na podstawie otwartej. Moc płyty grzejnej: 3x2,6 ÷1x2,0 kW, Kształt płyty grzejnej: okrągły, - wyposażona w płytę grzejną o zróżnicowanej wielkości i regulowanej mocy w połączeniu z wielostopniowymi przełącznikami".

Druga część opisu rzeczywiście jest nieprawidłowa i nie należy się nią sugerować. 

 

 

Pytanie 4: Pozycja 18 zał. 1 - płyta grillowa opisana w specyfikacji nie posiada już  w wyposażeniu łopatki, a szuflada na tłuszcz nie jest już wykonywana w postaci trójdzielnej. Prosimy o usunięcie tych informacji z opisu produktu.

Odpowiedź:  Z informacji jakie uzyskaliśmy płyta grillowa posiada łopatkę (szpachelkę), która dostarczana jest wraz z urządzeniem. Służy ona do czyszczenia płyty roboczej. Rzeczywiście szuflada na tłuszcz w chwili obecnej występuje w postaci jednodzielnej. Tym samym Zamawiający akceptuje urządzenie z szufladą jednodzielną.

 

Pytanie 5:  Mam wątpliwości co do pozycji 5 Młynek koloidalny z wyłącznikiem pneumatycznym, ponieważ:

Zgodnie z ustawą z dnia 7 czerwca 2001 o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (tekst
jedn.: Dz. U. z 2006 r. Nr 123, poz. 858, z późn. zm.) - dalej u.z.w.o.ś., zabrania się wprowadzania odpadów stałych, które mogą powodować zmniejszenie przepustowości przewodów kanalizacyjnych.
Takimi odpadami są rozdrobnione w młynkach koloidalnych odpadki pokonsumpcyjne. Czy jest dopuszczalne stosowanie młynków w zakładach gastronomicznych w przypadku zamontowania na sieci kanalizacyjnej osadnika i separatora tłuszczu, w których te rozdrobnione odpadki zostaną zatrzymane przed wprowadzeniem ich do kanalizacji miejskiej?Odpowiedź:Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Środowiska, stosowanie młynków koloidalnych jest działaniem sprzecznym z obowiązującymi przepisami z zakresu ochrony środowiska. A skoro
tak, to zamontowanie na sieci kanalizacyjnej osadnika i separatora tłuszczu nie zalegalizuje wprowadzania do kanalizacji odpadów gastronomicznych, także po ich zmieleniu. Zgodnie z art. 40 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo
wodne (tekst jedn.: Dz. U. z 2012 r. poz. 145), zabrania wprowadzania do wód odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21) - dalej u.o. oraz ciekłych odchodów zwierzęcych.
Uzasadnienie: Zakaz wprowadzania odpadów do kanalizacji został wprowadzony przepisami ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Zgodnie z art. 9 ust. 2 pkt 1 u.z.w.o.ś., zabrania się wprowadzania do urządzeń kanalizacyjnych odpadów stałych, które mogą powodować zmniejszenie przepustowości przewodów kanalizacyjnych, a w szczególności żwiru, piasku, popiołu, szkła, wytłoczyn, drożdży, szczeciny, ścinków skór, tekstyliów, włókien, nawet jeżeli znajdują
się one w stanie rozdrobnionym. A skoro tak, to odpady żywnościowe powinny zostać poddane przetworzeniu, czyli unieszkodliwieniu lub poddane odzyskowi,np. przekazane do skarmiania zwierząt w schronisku lub zwierząt
doświadczalnych.
Zgodnie z u.o., odpady oznaczają każdą substancję lub przedmiot, których posiadacz pozbywa się, zamierza pozbyć się lub do ich pozbycia się jest obowiązany. Do tych substancji/przedmiotów (odpadów) zalicza się m.in.: pozostałości z produkcji lub konsumpcji, produkty nieodpowiadające wymaganiom jakościowym oraz produkty, których termin przydatności do właściwego użycia upłynął. Ponadto, zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 30 u.o., unieszkodliwianie odpadów należy rozumieć jako proces nie będący odzyskiem, nawet jeżeli wtórnym skutkiem takiego procesu jest odzysk substancji lub energii. Proces unieszkodliwiania odpadów (D6 - Odprowadzanie do wód z wyjątkiem mórz i oceanów), a takiemu procesowi byłyby poddawane odpady jest zabroniony w związku z art. 40 ust. 1 pr. wod. Uzasadnia to zakaz używania młynków koloidalnych przez zakłady gastronomiczne.

Odpowiedź: Sala wiejska w Skałągach wyposażona jest w szambo ekologiczne, nie istnieje więc zagrożenie zmniejszenia
przepustowości na sieci kanalizacyjnej miejskiej.
Ponadto salę wiejską ze względu na częstotliwość organizowanych w niej imprez nie należy traktować jako zakład gastronomiczny.
Zamawiający nie rezygnuje z zakupu w/w urządzenia.

 

Pytanie 6: Z jakiej stali nierdzewnej mają być wykonane meble nierdzewne czy ze stali chromowo niklowej o symbolu AISI 304, 1.4301 czy też z dowolnej stali nierdzewnej np. chińskiej lub indyjskiej.

Odpowiedź:

Meble wykonane winny być ze stali nierdzewnej kwasoodpornej PN OH18N9 (AISI 304)

 

Pytanie 7: Proponowany termin wykonania zamówienia na dzień 10.12.2013 r. jest nierealny żaden producent nie ma urządzeń w magazynie większość mebli nierdzewnych wykonuje się na zamówienie a czas realizacji od złożenia zamówienia do wyprodukowania to okres 3 tygodnie plus czas na transport i montaż ok. 5 dni. Ofert 25.11.2013 plus okres badania ofert wyjaśnienia oraz wybór oferty to 2-4 grudnia wówczas termin podpisania umowy jest realny 7 lub 9.12.2013 to ile zostanie czasu dla wykonawcy. Proszę  o ustalenie realnego czasu wykonania zamówienia. Praktyka wskazuje że termin realizacji zamówienia wyznacza się  np.. 30 dni od podpisania umowy.

 

 

Odpowiedź: Termin wykonania zamówienia został ustalony w związku z zawartą umową o dofinansowanie i
nie może być zmieniony. 

 

Pytanie 8: Biorąc pod uwagę wymiary urządzeń oraz sprzętu zgodnie z projektem technologicznym pytamy się czy będzie możliwość techniczna wniesienia stołu opisanego w pozycji nr 23 w technologii spawanej - czy wszystkie drzwi oraz korytarze od wejścia do kuchni właściwej pozwolą na wniesienie stołu o kubaturze 1800x1200x850 [mm].

Odpowiedź: Drzwi prowadzące do wejścia do kuchni mają szerokość 900 mm. Naszym zdaniem będzie możliwe wniesienie stołu o podanej kubaturze. 


powrót...
Brak załączników
Informacja wytworzona przez Rafał Neugebauer dnia 21.11.2013
Opublikowana przez Rafał Neugebauer dnia 21.11.2013. Wygasa 12.12.2013. Odsłon 1018, Wersja 1
Początek strony