Odpowiedzi na pytania oraz wyjaśnienia (wygasły...)

Wołczyn, dnia 18.04.2011 r.

  

ZPB 721.3.2011

  

Odpowiedzi na pytania oraz wyjaśnienia

  

dotyczące przetargu pn. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągów w miejscowościach: Bruny – Jędrzejowice i Chomącko, Świniary Małe – Szymonków, Duczów Mały – Jedliska. Etap I Budowa wodociągów

   

Pytanie nr 1.

Proszę o określenie czy wszystkie sieci wodociągowe będą wykonane z rur PCV czy rur PE, czy tak jak jest w Przedmiarach Robót zadanie nr. 1 i 2 z rur PCV ,a zadanie nr.3 z rur PE . W Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wszystkie zadania są określone jako sieć wodociągowa Ø 90, natomiast w Przedmiarze Robót do zadania nr.3 Wodociąg Duczów Mały Jedliska rura jest określona jako rura PE o śr. zewn. 110 mm.

 

Pytanie nr 2.

Jeżeli zadanie nr 3. będzie wykonywane z rur PE, czy jest taka możliwość, że zamiast zastosowanie obsypki ze względu na trudne warunki terenowe (problem z przemieszczaniem się koparek z obsypka -wąsko) można zastosować rury o zwiększonej wytrzymałości nie wymagające stosowania obsypki.

 

Pytanie nr 3

Czy zamawiający zgodzi się na zamianę rur PVC 90 mm na rury PE-100 SDR17 Dz 90 mm – dotyczy to Zadania nr 1 – Wodociąg Bruny – Jędrzejowice i Chomącko i Zadania nr 2 – Wodociąg Świniary Małe – Szymonków Cegielnia. Według projektu wykonawczego dotyczącego Zadania nr 3 Wodociąg Duczów Mały – Jedliska projektant uznał takie właśnie rozwiązanie za właściwe. Rurociągi ciśnieniowe budowane z rur PE o połączeniach zgrzewanych czołowo i elektrooporowo są rozwiązaniami pewniejszymi niż rurociągi układane z rur kielichowych PVC

 

Odpowiedź

Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z przyjętymi w poszczególnych projektach budowlanych rozwiązaniami z uwzględnieniem wymagań zawartych w specyfikacji technicznej.

 

Pytanie nr 4

Ponieważ w przedmiarze nie ma pozycji dotyczących kosztów zajęcia pasa drogowego dróg gminnych i powiatowych prosimy o dołączenie tych pozycji. Prosimy także o wskazanie obowiązujących stawek zajęcia pasa drogowego, których właścicielem jest Gmina Wołczyn oraz Zarząd Dróg Powiatowych w Kluczborku.

 

Odpowiedź

Zamawiający nie poszerzy przedmiarów robót o pozycje związane z kosztami zajęcia pasa drogowego. Zgodnie z warunkami określonymi w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, koszt zajęcia pasa drogowego należy uwzględnić przy wycenie poszczególnych pozycji przedmiaru. Gmina Wołczyn nalicza koszty zajęcia pasa drogowego według niżej wymienionych stawek:

- zajęcie chodnika, placów w ciągach dróg gminnych, ścieżek rowerowych, ciągów pieszych oraz pasów dzielących – 0,50 zł/1 m2/ za każdy dzień

- zajęcie jezdni do 20% szerokości, opasek, zatok postojowych i autobusowych – 0,60 zł / 1m2/ za każdy dzień

- zajęcie jezdni powyżej 20% do 50% szerokości – 1,60 zł/1 m2/ za każdy dzień

zajęcie jezdni powyżej 50% szerokości 3,20 zł/1 m2/ za każdy dzień

- zajęcie pozostałych elementów pasa drogowego: pobocza, rowu i pasa zieleni – 0,20 zł / 1m2/ za każdy dzień

Zajęcie pasa drogowego przez czas krótszy niż 24 godz. uważa się za zajęcie pasa drogowego przez 1 dzień.

O informację na temat stawek stosowanych na drogach powiatowych należy zwrócić się do Zarządu Dróg Powiatowych w Kluczborku.

 

Pytanie nr 5

Prosimy o podanie kwoty przeznaczonej przez Zamawiającego na realizację w/w zadania lub/i wartości kosztorysu inwestorskiego.

 

Odpowiedź

Zgodnie z dyspozycją art. 86 ust. 3 ustawy prawo zamówień publicznych Zamawiający dopiero bezpośrednio przed otwarciem ofert powiadamia wykonawców o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania. Nie na etapie przygotowania ofert. Natomiast kosztorys inwestorski nie jest niezbędny do przygotowania oferty. Ofertę należy opracować na podstawie przedmiarów robót, projektu budowlanego oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.

 

Pytanie nr 6

W dokumentacji projektowej w/w zadań nie umieszczono projektu odtworzenia nawierzchni dróg gminnych i powiatowych. Prosimy o uzupełnienie dokumentacji.

 

Pytanie nr 7

Prosimy o dokładne określenie rodzaju kruszywa do odbudowy dróg gruntowych.

 

Odpowiedź

Odbudowę dróg należy wykonać na zasadzie odtworzenia, to znaczy, należy wykonać warstwy o identycznej grubości (po zagęszczeniu) i stosując takie samo kruszywo jakiego użyto przy budowie drogi.

  
powrót...
Brak załączników
Informacja wytworzona przez dnia 19.04.2011
Opublikowana przez Leon Chabraszewski dnia 19.04.2011. Wygasa 27.04.2011. Odsłon 1271, Wersja 1
Początek strony